Aрхив 2012 / 2013г.


Родителите и учениците от ПЪРВИ "Е" клас предложиха нова инициатива, от която вече имаме чудесен резултат - 170 нови книги на стойност 1254.38 лв.

Ръководството на 96 СОУ „Л.Н. Толстой” изказвa своята огромна благодарност на всички учители, ученици и родители, които се включиха в инициативата за обогатяване на библиотечния фонд.

Стремежът към духовността е гаранция за успешното бъдеще и ние сме горди, че нашите възпитаници носят у себе си пламъчето на знанието и неугасващото любопитство към необятността на света.
Благодарим!

1m 1m 1m 1m 1m 1m


    Дарени книги по случай 30- годишнината на училището:

1.„ Педя Човек” – ПГ б
2.„ Вълкът и седемте козлета” – ПГ б
3.„ Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада” - Ено Рауд- 6бр. - I е клас
4.„ Това се случи на 35 май” – Е. Кестнер - 2бр. – II а клас
5.„ Какво е дала България на света” - II б клас
6.„ Най-прочутите места в България” - II б клас
7.„ Питър Пан” –Дж. Бари- 1 бр. – II в клас
8.„ Д-р Охболи” – К. Чуковски - 2 бр. – II в клас
9.„ Приказки” – Ал. Пушкин– II г клас
10.„ Д-р Охболи” – К. Чуковски – II г клас
11.„ Мадикен” – А. Линдгрен – II г клас
12.„ Питър Пан” – Дж. Бари– II г клас
13.„ Това се случи на 35 май” – Е. Кестнер– II д клас
14.„ Мадикен” – А. Линдгрен– II д клас
15.„ Д-р Охболи” –К. Чуковски– II д клас
16.„ Официален правописен речник на българския език” – II е клас
17.„ Мили бате! Писма на един дакел” – Ст. Пенчева– III а клас
18.„ Това се случи на 35 май” – Е. Кестнер– III а клас
19.„ Избрани стихотворения” – Ел. Багряна – III а клас
20.„ Духовни водачи на България” – III б клас
21.„ Движението” – III б клас
22.„ Български писатели” – III б клас
23.„ Атлас на животните” – III б клас
24.„ 100 интересни неща за смъртонасните животни” - III в клас
25.„ 100 интересни неща за котките” – III в клас
26.„ 100 интересни неща за изследователите” – III в клас
27.„ 100 интересни неща за динозаврите” – III в клас
28.„ 100 интересни неща за кучетата” – III в клас
29.„ 100 интересни неща за птиците” – III в клас
30.„ 100 интересни неща за викингите” – III в клас
31.„ Расмус и скитникът” – А. Линдгрен– III е клас
32.„ Това се случи на 35 май” – Е. Кестнер – III е клас
33.„ Официален правописен речник на българския език” – IV а и IV г класове
34.„ Мили бате! Писма на един дакел” – Ст. Пенчева- 3 бр. IV б клас
35.„ Приказки и басни” – Л. Н. Толстой - 3 бр. – IV в клас
36.„ Приказки” – Ал. Пушкин - 3 бр. – IV в клас
37.„ Расмус и скитникът” – А. Линдгрен – 5 бр. – IV д клас
38.„ Това се случи на 35 май” – Е. Кестнер - 3 бр. – IV д клас
39.„ Питър Пан” – Дж. Бари– IV е клас
40.„ История Славяноболгарская” – П. Хилендарски– IV е клас
41.„ Мадикен” – А. Линдгрен– IV е клас
42.„ Приключенията на Незнайко” – Н. Носов– IV е клас
43.„ Приключенията на Том Сойер” – М. Твен– IV е клас
44.„ Черния красавец” – Ана Сюел– IV е клас
45.„ Тропическата гора” – V б клас
46.„ Човешкото тяло” – V б клас
47.„ Моята първа енциклопедия за животните” – V б клас
48.„ Чудесата на света” – V г клас и г-жа М. Илиева
49.„ Космосът” – V г клас и г-жа М. Илиева
50.„ Планетата Земя” – V г клас и г-жа М. Илиева
51.„ Космоса” – V г клас и г-жа М. Илиева
52.„ Време разделно” – Антон Дончев – V д клас
53.„ История Славяноболгарская” – П. Хилендарски – 3 бр. – V д клас
54.„ Приказки” – Ал. Пушкин - 3 бр. – V д клас
55.„ Стихотворения” – Д. Чинтулов -2 бр. – VI а клас
56.„ Ромео и Жулиета” – У. Шекспир -2 бр. – VI а клас
57.„ Официален правописен речник на българския език” – VI а клас
58.„ История Славяноболгарская” – П. Хилендарски –VI б клас
59.„ Д-р Охболи” – К. Чуковски – VI б клас
60.„ Ромео и Жулиета” –У. Шекспир– VI б клас
61.„ Първото българско царство” – VI в клас
62.„ Византийско владичество и Второто българско царство” – VI в клас
63.„ Българско възраждане. Пътят към свободата” – VI в клас
64.„ Фразеологичен речник на българския език” – В. Вътов– VI г клас
65.„Под игото” – Ив. Вазов –VI г клас
66.„Разкази. Пътеписи” – Ив. Вазов –VI г клас
67.„Лирика. Поеми” – П. Славейков– VI г клас
68.„Българи от старо време” – Л. Каравелов– VI г клас
69.„Разкази” –Йо. Йовков –VI г клас
70.„Ключове към класическата музика” + 2 бр.CD –М. Лопито-Дорфьо– VI д клас
71.Енциклопедия: „Да се запознаем с музикалните инструменти” + 1 бр.CD – VI д клас
72.„Опасните животни” – енциклопедия – VI е клас
73.„Фразеологичен речник на българския език” – В. Вътов – 2 бр. – VI е клас
74.„Граф Монте Кристо” – Ал. Дюма – 2 бр. – VI е клас
75.„Железният светилник” – Д. Талев– VII а клас
76.„Дон Кихот” – М. Сервантес –VII в клас
77.„Сонети” – У. Шекспир– VII в клас
78.„Велики древни цивилизации” – VII г клас и г-жа Наташа Милоева
79.„Илюстрован исторически атлас на света – VII г клас и г-жа Наташа Милоева
80.„Време разделно” – Антон Дончев– VII д клас
81.„Немили-недраги” – Ив. Вазов– VII д клас
82.„Фразеологичен речник на българския език” – В. Вътов – 3 бр. – VII д клас
83.„Български народни приказки” – А. Каралийчев – дарена от Йоанна Белоконска- IVе клас
84.„Моята първа енциклопедия за човешкото тяло” – дарена от Симона Веселинова-II в клас
85.„Лили чудото и тайната на мумията” – Книстер– дарена от Лорис Ранкова- I б клас
86.„Лили чудото в замъка на граф Дракула” – Книстер – дарена от Лорис Ранкова- I б клас
87.„Български народни приказки” – А. Каралийчев - дарена от Кристиян Цанков- I б клас
88.„Пинокио” – К. Колоди– дарени от Кристиян Шипаров- I б клас
89.„Франклин” – 7 бр. – дарени от Кристиян Шипаров- I б клас
90.„Професор Всезнайко и неговите приятели” – 3D
91.Енциклопедия „Океанът” - дарена от Виктория Георгиева - I а клас
92.„Моята първа енциклопедия за динозаврите и праисторическия свят” – с адреси в интернет - дарена от Виктория Георгиева - I а клас
93.„Имало едно време 101 български народни приказки” - дарена от Виктория Георгиева - I а клас
94.„Голяма детска енциклопедия” –А. Уилкс – дарена от Габриела Янъкова I е клас
95.„Чудното огледало” – Г. Райчев – дарена от Венцислава Кефирова- IV в клас
96.„Приказки” – Ран Босилек – дарена от Кристина Велинова -IV в клас
97.„Тримата мускетари” – Ал. Дюма
98.„Ян Бибиян” – Елин Пелин – дарени от Антон Найденов -IV в клас
99.„Ние, врабчетата!”–Йо. Радичков – дарена от Анастасия Филипова - III в клас
100.„Котенца” – дарена от Валерия Димитрова Томова - III в клас
101.„Пипи Дългото чорапче”– А. Линдгрен –дарена от Яна Иванова --I в клас
102.„Време разделно” – Антон Дончев– дарена от Калоян Раковски-- Vд клас
103.„44 приказки за Хитър Петър” – дарена от Владимир Чолаков - I в клас
104.„Български народни приказки” – А. Каралийчев– дарена от Йоанна Белоконска - IV е клас
105.„Моята първа енциклопедия за животните” – дарена от Кристиян Николов- III д клас
106.„Хъкълбери Фин” – М. Твен– дарена от Йоана Кирчева- III д клас
107.„Карлсон от покрива отново лети. Ето го пак Карлсон от покрива” –А. Линдгрен – дарена от Калоян Джуджев–III д клас
108.„TILT-Началото”
109.„FaceБуки” т. I
110.„FaceБуки. Дневникът на малкия Нострадамус” т. I I
111.„Циганите на Сатурн, Бомба в парламента, Секс с животни и други предизборни идеи” – дарени от г-н Л. Дилов-син
112.„Ние, врабчетата!” – Й. Радичков
113.„Голяма книга на пътешествията и откритията”
114.„Робин Худ” – Р. Грийн
115.„Черния красавец” –Ана Сюел
116.„Съчинения”- т.1 –Св. Минков
117.„Съчинения”- т.2 –Св. Минков
118.„Габровски шеги”
119.„Речникът на дявола” –А. Биърс
120.„Дзен и изкуството да се поддържа мотоциклет” – Р. Пърсиг
121.„Наяве и насън” – К. Пиърсън
122.„Три срещи” –Ив. Петров
123.„Диви разкази” –Н. Хайтов
124.„Захир” – П. Коелю – книгите са дарени от г-жа Невена Раковска
125.„IBUEN CAMINO! Пътят на Сантяго” – М. Савов
126.„Избрани съчинения”- т.I –А. Христофоров – дарени от Соня Букева
127.„Неограничена власт” –А. Робинс – дарена от Антоанета Стефанова
128.„Законът на привличането” – Е. и Дж. Хикс
129.„Успехът и парите” –Дж. Кехоу
130.„Път към могъщество и слава” –Дж. Кехоу
131.„Подсъзнанието може всичко” –Дж. Кехоу
132.„Езиковата култура на българина” – М. Виденов – дарени от Людмила Стоянова
133.„Австралийката” – М. Монако – дарена от Мариана Константинова
134.„TILT-Началото” – Л. Дилов-син
135.„Карлсон от покрива отново лети. Ето го пак Карлсон от покрива” - А. Линдгрен –дарени от Веселка Микаелян

26.02.2013г.

Стартира Общинския кръг на ученическите игри в район Люлин!

Първите изяви на спортистите ни бяха в състезание по футбол, където спечелихме І-во място за V-VІІ клас и се класирахме за следващия кръг!

1m

В състезанието по плуване за „Купата на кмета” отборът на момичетата, І-ІV клас се класира на ІІІ-то място отборно, а Надя Харизанова от ІVв клас зае ІІ-ро място.

Изявени спортисти от V-те класове участваха в ІV Фестивал по мини волейбол в НСА.

1m 1m 1m

В състезанието по бадмингтон момичетата от V-VІІ клас се класираха на І-во място, а момчетата от същата възраст на ІІ-ро!

1m 1m

Предстоящи изяви от Общинския кръг: шах, баскетбол и волейбол!

Да пожелаем на спортистите ни успехи и много отличия!

Click to get cool Animations for your MySpace profile

На 5.11.2012г. на училищната площадка по БДП, направена през 2011г. по проект, финансиран от Съвета по БДП на СО, се проведе Училищно есенно първенство по приложно колоездене и майсторско управление на велосипед за ученици от 4-ти и 5-ти клас!
Всички състезатели показаха добри умения и много старание в надпредварата!
В крайното класиране победители са:

МОМИЧЕТА
1.Елена - 5б клас
2.Полина - 5в клас
3.Мартина – 5г клас

МОМЧЕТА
1.Димитър - 5г клас.
2.Борислав - 4в клас
3.Антонио – 4е клас

1m 1m 1m 1m

Click to get cool Animations for your MySpace profile

На 31.10.2012 в 40 СОУ "Луи Пастьор" с участието на всички училища в района се проведе Фестивал на здравето, организиран от община Люлин, под надслов "НЕ на дрогата, НЕ на тютюнопушенето, НЕ на алкохола!"
Фестивалът включваше беседа, викторина, концерт, състезания по волейбол и теглене на въже.
От нашето училище взеха участие Марк Димитров от 11а и отбори волейбол – момчета и момичета и теглене на въже. Класиране:

Волейбол - момичета І-во място
Марта, Стефани - 7в;Борислава,Биянка, Ванеса - 7г, Диляна - 7б

Волейбол - момчета ІІ-ро място
Кристиян, Александър, Светослав - 7д; Цветан,Мартин - 6е;Ивайло,Николай 7а

Теглене на въже - ІІ-ро място
Едуард, Денис, Мартин, Георги, Иво - 7д

Всички участници бяха наградени с шапки, а отборите с грамоти, топки и федербали!

1m 1m 1m 1m

Click to get cool Animations for your MySpace profile

Първи учебен ден,

Първи спортни изяви,

Първи награди!!!

Ученици от училището ни взеха участие в състезание по приложно колоездене и конкурс – рисунка на асфалт на тема:„Спри! – Детето запази!”,
организиран от Столична община и БНТ по случай 17.09. – Ден на София само часове след откриване на новата учебна година.

В представителния отбор се включиха:Ина Миланова, Ваня Илиева, Валентин Балов, Александър Василев, Антон Хасан, Денис Костадинов, Едуард Владимиров, Калина Златева, Ивелина Асенова, Верджиния Христова, Георги Стоянов, Лилия Павлова, Ралица Рачева, Грета Георгиева, Валентина Илиева, Мадлен Дизова.

Ръководители: Румяна Радева, Галя Ганчева и Искрен Рачев.

Първа награда за рисунка – личен велосипед,спечели Верджиния Христова от VІІ- в клас.

В състезанието по приложно колоездене ІІІ-то място спечели Антон Хасан от VІ- б клас.

На всички участници бяха раздадени, шапки, фланелки и сувенири!

Да пожелаем на всички ученици от 96 СОУ много изяви, успехи и отличия през учебната 2012/2013г.година!

1m 1m

Click to get cool Animations for your MySpace profile