Архив 2009/2010


Европейският Информационен център „Европа” обяви конкурс под мотото „Биологичното разнообразие е нашият живот”. В него взеха участие ученици от 7-те класове. Отличени с награди са:

1. Моника Симеонова – 7 д клас
2. Изабела Генчева – 7 г клас
3. Росита Иванова – 7 а клас
4. Симона Шангова – 7 г клас
5. Емил Иванов – 7 г клас
6. Илка Богданова – 7 д клас

Наградите ще бъдат връчени на 21.06.2010 г. от 12,00 часа в читалище „Славянска беседа” № 127.


В конкурса за илюстрация на книга с български гатанки и пословици, която предстои да бъде издадена в 14 страни, взеха участие ученици от 1 до 7 клас с общо 84 рисунки.
Работата на Николай Кючуков от 5 а клас на тема „Годишни сезони” бе избрана за изложбата в музея „Земята и хората”, открита на 01.06.2010 г.На откриването на изложбата взе участие и Калина Димитрова от 9а.

2 2 2 2



Екипът на 96 СОУ по първа помощ - Микаела Цветкова, Ива Анастасова, Ванеса Григорова, Владимира Асенова и Диана Зулчева от 6 В клас - получи Купата за отлични знания за историята, мисията и визията на БЧК на Столичното състезание по първа помощ, което се проведе на 11 юни пред НДК.

В библиотеката на училището бе подредена изложба с оригами, направени от сръчните ръце на Калин Христов от 5-Б клас.

2 2 2 2


Завърши Първият вътрешен турнир по футбол между ЧЕТВЪРТИТЕ класове. Победител е отборът на ЧЕТВЪРТИ"В" КЛАС.ГОЛМАЙСТОР - ХОСЕИН/ 4В/ - 6 ГОЛА , НАЙ-ДОБЪР ЗАЩИТНИК - КАМЕН/4В/, НАЙ-ДОБЪР ВРАТАР - ИВАЙЛО/4А/.

На 15 май в 96 СОУ беше проведено училищно състезание - викторина по БДП.Класирането е:

ПЕТИ КЛАС                         ШЕСТИ КЛАС                 СЕДМИ КЛАС 
I - 5Б                            I - 6А, 6В, 6Д             I - 7 А, 7Б, 7Г
II - 5Д                           II - 6Б, 6Г                II - 7В

НА УЧИЛИЩНОТО СЪСТЕЗАНИЕ ПО МАЙСТОРСКО УПРАВЛЕНИЕ НА ВЕЛОСИПЕД НАЙ- ДОБРЕ СЕ ПРЕДСТАВИХА:

  ПЕТИ КЛАС                   ШЕСТИ КЛАС                  СЕДМИ КЛАС
I - Борислав 5Е               I -  Цветан - 6В         I - Александър 7В
II - Калин 5Б и Петър 5Д      II - Кристиян - 6В       II - Павел - 7В
III - Бисер - 5Г              III - Теодор - 6Г        III - Мариян - 7Г
2 2 2 2
2 2 2 2


На Общинското състезание по мини-футбол за 3-4 клас представителният отбор на 96 СОУ се класира на ВТОРО място.ЧЕСТИТО!



След успешното представяне в зоналния кръг, представителният отбор на 96 СОУ по шахмат се класира на VI място на финалите на Градските ученически игри, проведени на 22 април.Честито!



На прегледа на художествената самодейност на район Люлин участваха вокалните групи "Щурчета" и "Палавите лъвчета", вокално трио, Марк Илиев/8а/, Калина Димитрова/9а/, Беатрис/5в/, сборни формации за народни танци - 1, 3 и 8-11 клас.Всички участници получиха грамоти за отлично представяне.

В училището е получено благодарствено писмо от кмета на район Люлин за участието на нашите ученици, които направиха тържествата , посветени на празника на района, цветни и неповторими.

Отборът на 96 СОУ се класира на ПЪРВО място в категория 6 клас на Териториалното състезание на ученически екипи по първа помощ.Пожелаваме успех на Микаела Цветкова, Ива Анастасова, Ванеса Григорова, Владимира Асенова и Диана Зулчева от 6 В клас на Градското състезание на 29 май пред НДК.

На турнира по плуване за купа "СОФИЯ" представителните отбори на училището се класираха:
ЮНОШИ - 8 - 10 КЛАС - 1 МЯСТО
МОМИЧЕТА - 5 7 КЛАС - 2 МЯСТО

ОТБОРНО 96 СОУ СЕ КЛАСИРА НА ПЪРВО МЯСТО.ЧЕСТИТО!

На Общински кръг на Ученическите игри представителните отбори на училището се класираха:

- БАДМИНТОН -
МОМЧЕТА 8 - 10 КЛАС - 3 МЯСТО

- ВОЛЕЙБОЛ -
МОМЧЕТА 6 - 7 КЛАС - 1 МЯСТО
ДЕВОЙКИ 8 - 10 КЛАС - 2 МЯСТО
ДЕВОЙКИ - 11 - 12 КЛАС - 2 МЯСТО
ЮНОШИ - 11 - 12 КЛАС - 1 МЯСТО

- ФУТБОЛ -
МОМЧЕТА 5 - 7 КЛАС - 3 МЯСТО
ЮНОШИ - 11-12 КЛАС - 3 МЯСТО

- ШАХМАТ -
5 - 7 КЛАС - 1 МЯСТО
8 - 10 КЛАС - 1 МЯСТО

- БАСКЕТБОЛ -
ЮНОШИ - 11-12 КЛАС - 2 МЯСТО

Комисията, отчитаща пролетното почистване в район Люлин, оцени извършената работа в нашето училище с ОТЛИЧЕН 6.

На ОБЛАСТНИЯ кръг на Олимпиадата по География и икономика ОТЛИЧНО се представи Марио Деков от 5а клас.
Останалите участници от училището- Павел Бонкин 5Д клас,Николай Кючуков 5А клас,Кристина Сомова - 5Г,Станислав Димитров 6Д клас - също показаха много добри резултати.

ПОЗДРАВЛЕНИЯ И УСПЕХИ!

На ОБЛАСТНИЯ кръг на Олимпиадата по Български език и литература ОТЛИЧНО се представиха Диана Зулчева от 6в - ОТЛИЧЕН 6.00 и Симона Димитрова от 6а - ОТЛИЧЕН 5.50.
И останалите участници от училището също показаха много добри резултати .

ПОЗДРАВЛЕНИЯ И УСПЕХИ!

На общинския кръг на Олимпиадата по География и икономика ОТЛИЧНО се представиха учениците Марио Деков - 5А клас;Кристина Сомова - 5Г клас;Николай Кючуков 5А клас;Павел Бонкин 5Д клас;Гергана Сомова 6 В клас;Диана Зулчева 6В клас;Микаела Петкова 6В клас;Станислав Димитров 6Д клас;Владимира Асенова 6В клас;Елис Сахатчиева 6В клас;Ива Тодорова 6В клас;Цветан Георгиев 6В клас;Цветомир Михайлов 7Б клас; Ивайло Марков 7Б клас.

На общинския кръг на Олимпиадата по История и цивилизация ОТЛИЧНО се представиха учениците Стефани Павлова 5Б клас;Владимира Асенова 6В клас;Микаела Цветкова 6В клас;Диана Зулчева 6В клас;Кристиян Леярски 7А клас;Валентин Тимушев 7А клас.

На общинския кръг на Националното състезание по математика за 7 клас ученикът Цветомир Михайлов от 7б клас се представи ОТЛИЧНО.

На общинския кръг на Олимпиадата по Български език и литература ОТЛИЧНО се представиха учениците Александрина Евстатиева - 5в, Диана Зулчева - 6в, Симона Димитрова - 6а, Маргита Бонкина - 6д, Николай Стоянов - 6а и Стефани Христова - 6а.

На общинския кръг на Олимпиадата по физика ОТЛИЧНО се представиха учениците Милена Димитрова - 7г, Славина Недялкова - 7д, Мирослав Върбев - 7б и Калина Димитрова - 7а.

На общинския кръг на Ученическите игри представителните отбори на 96 СОУ по волейбол V - VII клас и XI - XII клас се класираха ПЪРВИ.

На общинския кръг на Олимпиадата по химия ОТЛИЧНО се представиха учениците Цветомир Михайлов - 7б, Гергана Димитрова - 7г и Теодора Джоргова - 7а.

На общинския кръг на Олимпиадата по руски език ОТЛИЧНО се представиха учениците Павел Бонкин - 5д, Станислав Димитров - 6д, Лилия Заремска - 7в, Диана Цветкова - 7д, Светослав Сълков - 12а и Асен Андонов - 12а.

ПОЖЕЛАВАМЕ ИМ УСПЕХ И НА СЛЕДВАЩИТЕ ЕТАПИ!

На 28 и 29.11.2009г.отборът по шахмат V - VIII клас спечели V-ти турнир на столичните училища "Златна пешка".



Премиерът Бойко Борисов и министърът на образованието, младежта и науката Йорданка Фандъкова откриха многофункционална спортна площадка в район Люлин с участието на представителните отбори по волейбол, футбол, баскетбол и мажоретките на 96 СОУ - 04.11.2009г.

96 96
96 96

На VIII турнир по плуване за "КУПАТА НА КМЕТА", проведен от 31.10.до 01.11.2009г. представителните отбори на 96 СОУ се класираха:

I - IV клас - момичета отборно - III място
V - VII клас - комплексно/ момичета и момчета/ - II място
VIII - X клас - комплексно/ юноши и девойки / - I място