Архив 2013/2014г.

Завърши футболният турнир между отборите на четвъртите класове,който донесе много емоции на учениците. Крайното класиране е: 1 място – 4в клас ; 2 място – 4г клас; 3 място- 4а клас; 5 място -4д клас; 6 място – 4б клас.
Голмайстор на турнира е Михаил Касалийски от 4г клас с 15 гола.

1m 1m 1m 1m 1m 1m

На 25 и 26 април в гр. София бе проведен първият кръг от Републиканския шампионат и регионалното първенство по пътна безопасност и приложно колоездене за деца по правилата на FIA, в който взеха участие деветнадесет отбора.
96 СОУ "Л.Н.Толстой" участва с три отбора в състав:
Първи отбор-Илиан 4б, Светослав 5а, Албена 5а, Виктория 5а клас.
Втори отбор- Кристиян 5б, Артур 5а, Александра 5а, Преслава 4а клас.
Трети отбор - Божидар 4 а, Борис 4а, Веселина 5г, Бояна 5г клас.
В крайното отборно класиране на регионалното първенство III-ти отбор се класира на второ място, II-ри отбор на трето място, а I-ви отбор на пето място. В индивидуалното класиране Преслава и Илиан се класираха на първо място, а Албена и Божидар на трето място.


На 23 и 24.04.2014г. се проведе състезанието по бадминтон от градския кръг на "Ученически игри 2013/2014". В него взеха участие ученичките от VII клас на 96 СОУ "Л.Н.Толстой" Мелани Петрова, Йоанна Никова, Магдалена Ангелова, Даниела Антонова и Йоана Делова, които се класираха на почетното четвърто място.


Ученици от 96 СОУ "Л.Н.Толстой" получиха грамоти за участието в Националния конкурс за малки философи "Малкият принц" Селановци 2014г.
Успешните им творчески изяви бяха достойно оценени за радост на техните учители, родители, приятели.
Ръководството на 96 СОУ пожелава още много бъдещи успехи на:
Гергана Мирославова Иванова - 6г клас;
Ивана Георгиева Попова - 6д клас;
Кристина Огнянова Горчева - 6г клас;
Габи Габриел Накова - 6д клас;
Доротея Дарева Янкова - 5е;
Мартин Симеонов Костадинов - 6 г клас


На 17.02.2014г.се проведе рецитал на руски език, посветен на 200-годишнината от рождението на М.Ю.Лермонтов.

Класиране:

I място: Борис Илиев-5 б клас, Никита Ариков-5 б клас, Аветис Мелконян-5 б клас

II място: Йоана Делова - 7 г клас

III място: Борис Куртенков - 7 в клас

Отлично представили се участници:

Ивета Радева-7 г клас, Андреа Савова-7б клас, Артур Оганесян-5а клас, Мадлин Дизова-5а клас, Теодора Игнатова - 5 а клас, Мартин Рангелов - 5 а клас, Николай Христов - 5 а клас, Иван Ралев - 5 в клас, Кристина Велинова - 5 в клас, Моника Димитрова - 5 в клас, Цвета Христова - 5 в клас, Никол Младенова - 5 в клас

Да пожелаем на всички ученици още много изяви и успехи!


Уважаеми ученици и родители,
имаме удоволствието да Ви съобщим, че на проведения общински кръг на олимпиадата по Български език и литература нашите участници:
1. Доротея Дарева Янкова - 5 Е клас
2. Виолета Димитрова Анева - 5 Д клас
се класират за следващия кръг на олимпиадата.
Честито !


Уважаеми родители и ученици,
Следните ученици се представиха отлично на общинския кръг на проведената олимпиада по Английски език и се класират за следващия кръг:
1. Симеон Мирославов Миронов- 11 А клас
2. Дилян Бисеров Димитров - 11 А клас
3. Димитър Георгиев Илков - 11 А клас


На 14.12.2013г. се проведе общински кръг на олимпиадата по Физика и астрономия, в който взеха участие 13 ученици от 7 клас. От тях 7 ученици се представиха отлично и се класираха за областния кръг на олимпиадата по Физика.
Да пожелаем успех на :
1. Андраник Мелконян - 7 Г клас
2. Валентин Иванов - 7 Г клас
3. Славян Ардалски - 7 Г клас
4. Никол Видолова - 7 Д клас
5. Боряна Узунова - 7 Д клас
6. Пламен Миладинов - 7 Д клас
7. Божидар Панайотов - 7 Д клас


Уважаеми ученици и родители,
имаме удоволствието да Ви съобщим, че на проведения общински кръг на олимпиадата по Математика нашите участници:
1. Александър Георгиев Димитров - 4 В клас
2. Цветелина Борисова Манчева - 4В клас
3. Доротея Дарева Янкова - 5 Е клас
4. Мартин Шишковски - 6 Г клас
5. Илиян Шишковски - 6 Г
се класират за следващия кръг на олимпиадата.
Честито !


Уважаеми родители и ученици,
Следните ученици се представиха отлично на общинския кръг на проведената олимпиада по Руски език и се класират за следващия кръг:
Артур Оганесян - 5 А клас
Никита Ариков - 5 Б клас
Борис Илиев - 5 Б клас
Андраник Мелконян - 7 г клас
Калоян Върбев - 7в клас


На 13.11.2013 г. на училищната площадка по БДП със състезание по приложно колоездене и майсторско управление на велосипед за учениците от 4 и 5 клас отбелязахме Световния ден на възпоменание на пострадалите при пътнотраспортни произшествия.


На 19 февруари учениците от втори клас отбелязаха 141 години безсмъртие на Васил Левски със сътезание скок на дължина “Лъвски скок” .Участваха от всяка паралелка по две момичета и две момчета.


На проведеното на 29 - 31.10.2013г. общинско първенство по футбол отборът на 96 СОУ/ 11 - 12 клас /зае второ място.


Под мотото "Виж,опитай,избери!" в Националната спортна панорама тази година от район "Люлин" участие взеха ученици от 6-г клас на училището ни. В Южния парк бяха представени 50 организации и над 60 вида спорт. Участниците имаха възможност да се докоснат до магията на спорта, като опитаха различни игри, демонстрации и презентации. Получиха награди и безплатни тренировки по избрания вид спорт.


Нашите малки звезди:
"Ученици от втори клас участваха в първенство по лека атлетика "Лекоатлетически звезди на София - 2013 " . Ето и класирането им:

Георги 2-а клас – втори на 50 метра гладко бягане с време 9.01 сек. ; втори на скок дължина от място със 158 см.
Михаил 2-б клас – трети на 50 метра гладко бягане с време 9.12 сек. ; пети на скок дължина от място с 155 см.
Момчилиан 2-д клас - шести на 50 метра гладко бягане с време 10.31 сек. ; дванадесети на скок дължина от място със 155 см
Отлично представяне и на Калоян от 2-б клас с постижения от 9.37сек. на 50 метра гладко бягане и 140 см. на скок дължина от място.
Александра 2-б клас – четвърта на 50 метра гладко бягане с време 9.54 сек. и трета на скок дължина от място със 146 см.
Много добро представяне и на Натали от 2-а клас с постижения от 9.37 на 50 метра гладко бягане и 140 см. на скок дължина от място.